Dla Początkujących

299387_459916034052161_1381848825_nDo pobrania: Regulamin jazdy konnej / Oświadczenie rodziców

Dla początkujących

Osoby nie mające doświadczenia zapraszamy do jazdy w lonży. Podczas zajęć Uczestnik uczy się podstaw – trzymania równowagi, prawidłowej postawy, jazdy ze strzemionami lub bez, zarówno w stępie jak i w kłusie. Tempo zajęć dostosowane jest do potrzeb Uczestnika. Najmłodsze dzieci mogą zacząć naukę w prowadzankach.

Dla zaawansowanych

380768_354130747964024_228885865_nWszystkie osoby, które pewnie czują się w siodle zapraszamy na zajęcia dla zaawansowanych. Treningi odbywają się zarówno w krytych halach (zimą ogrzewane), jak i na placu. Organizujemy również rajdy (zapraszamy wszystkich, którzy chcą wybrać się na przejażdżkę po plaży!). Chętnych przygotujemy do rekreacyjnych zawodów w skokach lub do ujeżdżania.

Jak się zachować?
Proszę pamiętać, że konie mimo swojej siły i wielkości są zwierzętami płochliwymi. Prosimy więc nie hałasować, nie krzyczeć, a także nie straszyć ich gwałtownymi ruchami (np. szybkiem otwieraniem drzwi). Wszystkie osoby są zobowiązane do zachowania reguł bezpieczeństwa i przestrzegania Regulaminu.

Odpowiedni strój

IMG_3107Każdy Uczestnik zajęć obowiązkowo musi mieć kask i kamizelkę. Strój może być własny lub wypożyczony na miejscu. Proszę pamiętać, że ubranie powinien być wygodny. Zaleca się spodnie bezszwowe (bryczesy), rękawiczki antypoślizgowe i buty z płaską podeszwą.

Pogoda

Jeśli warunki atmosferyczne nie sprzyjają zajęciom na świeżym powietrzu, jazdy odbywają się w krytych i ogrzewanych halach na terenie Hipodromu.

Osoby towarzyszące
Bardzo prosimy o stosowanie zasad bezpieczeństwa także przez osoby, które przychodzą na zajęcia z Uczestnikiem.